Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa HABERLERRobotlar Sebebiyle birçok insan işini kaybedecek

Microsoft'un kurucu patronu Bill Gates, teknolojinin gelişmesiyle insanların işlerini kaybetmesine sebep olacak robotların da vergi ödemesi gerektiğini belirtti.

19 Şubat 2017
Robotlar Sebebiyle birçok  insan işini kaybedecek - Dünyanın en zengin insanlarından biri olarak ün yapan Microsoft'un sahibi Bill Gates, teknoloji yayıncısı Quartz ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olarak ün yapan Microsoft'un sahibi Bill Gates, teknoloji yayıncısı Quartz ile bir röportaj gerçekleştirdi.


Robot teknolojisinin hızla geliştiğini vurgulayan ve önümüzdeki süreçde insanların işlerinin çoğunu robotların yapacağını belirten Gates, robotların da vergi ödemesi gerektiğini belirtti.

Robotların vergi ödemesi sayesinde daha az işletmede insanların yerine robotların tercih edileceğini ve daha az sayıda insanın işini kaybedeceğini vurgulayan Gates, bunun yanında devletin de vergi gelirinden mahrum kalmayacağını vurguladı.

ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILDA İNSANLARIN YÜZDE 35'İ İŞİNİ KAYBEDECEK

Oxford Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, İngiltere'de şuan 30 milyon çalışan yıllık yaklaşık 1 trilyon pound vergi ödemesi yapıyor. Önümüzdeki 20 yıl içinde insanların yüzde 35'inin işlerini robotlara bırakarak işsiz kalacağı öngörülen araştırmada, düzenleme yapılmaması halinde devletin de ciddi bir gelir kaybı yaşayabileceği belirtiliyor.