Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa HABERLERAndroid 6 güncellemesi alan akıllı telefonlar
06 Ocak 2016
Android 6 güncellemesi alan akıllı telefonlar -

iOS güncellemeleri peş peşe gelirken Android yaptığı atakla telefonların çehresini değiştirmeye hazırlanıyor. Beklenen Android 6.0 güncellemesi yayınlandı

Kübra GENÇ / HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

Oldukça kullanışlı yeni özellikler ile Marshmallow, bu sefer Android kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Ancak tüm telefonlar aynı anda Android'e geçiş yapamıyor. Bu yüzden hem Android 6'nın getirdiği yenilikleri hem de hangi telefonlara uyumlu olduğunu sizler için derledik. İşte Android 6'nın özellikleri;

1
32
2
32

- USB TYPE-C ÖZELLİĞİ:

3
32

USB Type-C formatını destekleyen işletim sistemi daha hızlı şarj, veri transferi, kablo üzerinden video aktarımı yapıyor. Cihazınızın USB 2.0 portunu, USB Type-C ye çevirmese de 2.0 üzerindeki veri aktarım hızlarında belli bir artış yaşanması söz konusu.

4
32

- DOZE MOD ÖZELLİĞİ:

5
32

Telefonunuzdan uzun süre işlem yapmadığınızda otomatik olarak devreye giren Doze Mod ile daha uzun pil ömrüne sahip oluyorsunuz. Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları durdurarak daha uzun şarj ömrü sağlıyor.

6
32

- GOOGLE NOW ON TAP ÖZELLİĞİ:

7
32

Home düğmesine uzun süre basarak açabileceğiniz bu özellikle dinlediğiniz müzik, izlediğiniz film ve bulunduğunuz mekana dair birçok bilgiyi hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz.

8
32

- UYGULAMA YEDEKLEME ÖZELLİĞİ:

9
32

Android Lollipop sürümünde Wi-Fi parolaları, uygulama kurulumları gibi verileri işletim sistemi yedekliyordu ve tekrar kurulum yapıldığında bu ayarlara gerek kalmıyordu. Marshmallow sayesinde ise cihazınızdan kullandğınızın uygulamaların ayarları da yedeklenecek ve yeni bir cihaza geçtiğinizde sadece Google hesabınızla giriş yaparak bütün uygulamalarınıza ve ayarlarınıza kavuşabileceksiniz.

10
32