Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa HABERLERFood Panda yeni bir yatırım aldı
04 Temmuz 2015
Food Panda yeni bir yatırım aldı - Rocket Internet'in en gözde girişimlerinden FoodPanda aldığı yeni yatırımla değerini yükseltmeye devam ediyor. Samwer Kardeşler'in yemek sipariş sitesine yapılan yeni yatırım miktarı tam 60 milyon dolar.

Rocket Internet'in en gözde girişimlerinden FoodPanda aldığı yeni yatırımla değerini yükseltmeye devam ediyor. Samwer Kardeşler'in yemek sipariş sitesine yapılan yeni yatırım miktarı tam 60 milyon dolar.

Yeni yatırım tutarı Food Panda'nın şimdiye kadar aldığı yatırımların toplamından daha fazla. Bu yatırımla toplam 108 milyon dolar yatırıma ulaşan girişimin son turdaki yatırımcıları ise Falcon Edge Capital ve Rocket Internet AG. Yani hali hazırda Food Panda'nın mevcut yatırımcıları. Hemen hatırlatalım Rocket Internet, geçen hafta 446 milyon dolarlık yatırımla elini güçlendirmişti.

Rusya'nın 1. numarasını satın almıştı

İnternetten yemek sipariş işini gelişen pazarlarda büyütmek isteyen Rocket Internet, hatırlarsanız Haziran ayında Rusya'nın en büyük internetten yemek sipariş sitesi Delivery Club'ı satın almıştı. Rusya'nın kendi alanındaki lider girişimi Delivery Club, 2 bin 500 restoranlık güce sahip ama yeni yatırımın tüm pazarlarda büyümeyi tetikleyeceği açıklanıyor.

Şu anda 40dan fazla ülkede aktif olan Food Panda, Doğu Avrupa, Güneydoğu Asya, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika'da hizmet veriyor. Gelişen pazarlardan biri olan ülkemizde ise henüz Food Panda giriş yapmış değil.

Rekabet alanı mobil uygulamalar mı olacak?

Yurtiçindeki duruma bakacak olursak Türkiye pazarına girişi yılan hikayesine dönen Delivery Hero'dan halen ses çıkmadı ama rekabetin mobil alana kayacağını söyleyebiliriz. Emre Aydın'ın kurucusu olduğu internetten yemek sipariş girişimi BolBol.com direkt olarak mobile adım attı. Android uygulamasından sonra iOS uygulamasını da yayınladı. Yemek Sepeti ise birazdan sizlerle detaylarını paylaşacağımız yeni mobil uygulamasında kredi kartıyla ödeme kolaylığını yaygınlaştırmak istiyor.

Food Panda tarafında ise geçtiğimiz ay başında güncellenen iddialı mobil uygulamalar var. iOS, Android, Windows, Nokia X ve Asha uygulamaları Food Panda'nın gelişen pazarlarda herkese hitap etmesini kolaylaştırıyor.

Bundan sonra rekabetin nasıl şekilleneceğini yakından takip etmeye çalışacağız. En azından yıl sonu rakamlarının açıklanmasıyla net bir tablo göreceğimizi umuyorum.